O NÁS

Jsme rodinná firma. A už víc než 20 let nás baví kovovýroba

Naše společnost vznikla v roce 1996 ve staré kovárně. Převzali jsme s otcem řemeslo po dědečkovi a začali vyrábět cukrovinkářské stroje. Časem jsme pro svou firmu našli nový objekt v Libčanech u Hradce Králové, zvelebili ho a postupně se začali věnovat i výrobě jednoúčelových strojů na zakázku.

Dnes je FERAL-TK na trhu už víc než 20 let. Cukrovinkářské stroje jsou stále naší doménou, ale vyrábíme také trapézové plechy, plotové tyčky, čísla k označování hrobových míst nebo třeba ohýbačky sendvičových panelů. A kromě toho umíme svářet hliník i nerez. 

Stroje konstruujeme tak, aby byly blbuvzdorné a nenáročné na údržbu, a přitom poskytovaly maximální výkon. U nás ve firmě příliš nefandíme robotizaci ani automatizaci. Sázíme spíše na poctivou lidskou práci a stroje děláme bytelně, aby něco vydržely. 

Od roku 1995 jsme také provozovali mobilní stanici technické kontroly. Pak ale přišlo úřední nařízení a my jsme ji museli po 20 letech bezproblémového provozu zrušit. 

Mrzí nás to, ale život jde dál. Ušetřenou energii věnujeme do dalšího zdokonalování výroby a určitě se byrokracií nenecháme zlomit.

Náš tým

Petr Hušek 

jednatel 

Na práci v kovovýrobě mě nejvíc baví samotné vymýšlení a konstruování strojů. Když u nás zákazníci poptají hodně specifické zařízení, snažíme se jej sestrojit přesně podle jejich požadavků a často se stane, že výsledek ještě předčí původní záměr. Z toho mám vždycky radost.