VÝROBA STROJŮ

Naší doménou jsou cukrovinkářské stroje

Stroje FERAL-TK ročně vyprodukují desítky milionů lázeňských oplatek a hořických trubiček. Cukrovinkářské stroje vyrábíme už od roku 1996, je to naše hlavní specializace. Umíme ale zhotovit také ohýbačky sendvičových panelů, odvíječe a navíječe svitků i další jednoúčelové stroje podle vašeho přání.

Stroje na lázeňské oplatky

Pečicí stroj na lázeňské oplatky

Pečicí stroj na lázeňské oplatky

Jedná se o poloautomatický karusel pro pečení korpusů lázeňských oplatek. Stroj je osazen pečicími deskami vyhřívanými elektrickou energií, takže k jeho činnosti nic víc než elektřinu nepotřebujete. Každá plotna je pak vybavena elektronickou regulací teploty. Stroj vyrobíme přesně podle vašeho přání: na plotnu vygravírujeme vzor nebo logo dle vašeho návrhu, a pokud budete chtít, vybavíme stroj automatickým vybíráním upečených oplatek.
Pečicí stroj na lázeňské oplatky mini

Pečicí stroj na lázeňské oplatky mini

Podobá se stroji na klasické lázeňské oplatky, jen plotny jsou menší. Upečete s ním oplatky o průměru 100 140 mm, přesná velikost záleží jen na vás.

Spékací stroj na lázeňské oplatky

Spékací stroj na lázeňské oplatky

Karusel pro spékání lázeňských oplatek je obdobou pečicího stroje, ale má upravené pečicí kleštiny a zavírací dráhu. Zároveň nemá nainstalované čerpadlo ani systém dávkování těsta. Stroj spéká oplatky o průměru 100 – 200 mm a k jeho činnosti nepotřebujete víc než elektrickou energii. Rádi jej upravíme podle vašich požadavků.

Prezentační spékací stroj na lázeňské oplatky

Prezentační spékací stroj na lázeňské oplatky

Tento celonerezový karusel je určený k prezentaci výroby lázeňských oplatek. Využívá se hlavně v turisticky atraktivních lokalitách. Stroj přizpůsobíme vašim požadavkům. Standardně umožňuje spékání oplatek o průměru 100 – 180 mm a k činnosti je potřeba pouze elektrická energie.

Mazací stroj na lázeňské oplatky

Mazací stroj na lázeňské oplatky

Jedná se o kontaktní krokový stroj určený k mazání oplatek tukovou náplní. Lze jej upravit i pro mazání MINI oplatek nebo oplatek nekruhového tvaru a můžete na něm mazat i oplatkové složky pro výrobu lázeňských trojhránků.

Ořezávací stroj na lázeňské oplatky

Ořezávací stroj na lázeňské oplatky

Tento stroj slouží k oříznutí obvodu namazaných lázeňských oplatek nebo složek pro výrobu lázeňských trojhránků. K činnosti stroje je potřeba pouze elektrická energie.

Řezací stroj na lázeňské trojhránky

Řezací stroj na lázeňské trojhránky

Stroj, poháněný pouze elektrickou energií, je určený k rozříznutí namazané složky na lázeňské trojhránky. Můžete si přitom sami zvolit, zda chcete složku rozřezat na 6 nebo 8 trojhránků.

Ohřívací stolní kleštiny na lázeňské oplatky

Ohřívací stolní kleštiny na lázeňské oplatky

Díky tomuto zařízení můžete svým zákazníkům připravit teplé lázeňské oplatky. Kleštiny jsou celonerezové a k provozu potřebují jen elektrickou energii. Vyrábíme je v jedno plotýnkovém provedení.

Automatické vybírací zařízení

Automatické vybírací zařízení

Slouží k vybírání upečených oplatek z pečicího stroje. Upečené oplatky jsou ukládány do zásobníků s kapacitou minimálně hodinové produkce stroje. Další úprava zařízení umožňuje při vybírání třídit upečené oplatky podle loga. Zařízení můžeme nainstalovat na právě vyráběný stroj, nebo dodatečně i na starší stroje. Dodatečnou montáž  po dohodě provedeme ve vaší provozovně a poradíme si také s instalací na pečicí stroje jiné výroby. K činnosti zařízení je potřeba stlačený vzduch a elektrická energie.

Hořické trubičky

Pečicí stroj na hořické trubičky

Pečicí stroj na hořické trubičky

Tento stroj je shodný se strojem na pečení lázeňských oplatek. Liší se pouze pečicími deskami – v tomto případě jsou hladké.
Plnící stroj na hořické trubičky

Plnící stroj na hořické trubičky

Stroj určený k plnění hořických trubiček tukovou náplní. K činnosti je potřeba pouze elektrická energie.

Speciální služby

Forma na reklamní oplatky

Forma na reklamní oplatky

Logo vaší firmy vygravírujeme do pečicí formy, kterou je možné umístit na pečicí stroj u vybraného výrobce lázeňských oplatek. 

Nestandardní provedení pečicích forem

Nestandardní provedení pečicích forem

Pokud budete chtít, vyrobíme pro vás pečicí formu jiného než kruhového tvaru – například obdélník, ovál, čtverec, srdíčko, tabulku čokolády apod.

Repase opotřebených strojů

Repase opotřebených strojů

Po dohodě jsme schopni repasovat a modernizovat starší opotřebené stroje různých výrobců.

Speciální jednoúčelové stroje

Válcovací stroj

Válcovací stroj

Podle vašich požadavků vyrobíme válcovací stroj pro kontinuální výrobu různých profilů z plechu o tloušťce 0,5 – 0,75 mm. K provozu stroje vám stačí elektrická energie.

Ohýbačka sendvičových panelů

Ohýbačka sendvičových panelů

Jedná se o poloautomatický stroj určený k příčnému ohýbání sendvičových panelů s vyříznutým klínem. Výsledným produktem je takzvaný horizontální rohový panel. Úhel ohybu lze nastavit v rozmezí 0 – 90°, tloušťku a šířku ohýbaného panelu si určujete sami. Součástí stroje je vyřezávací pila pro výrobu úhlových nebo obloukových panelů. Zařízení potřebuje ke svému provozu pouze elektrickou energii.

Odvíječ a navíječ svitků

Odvíječ a navíječ svitků

Tento stroj slouží k odvíjení a navíjení svitků plechu. Je vybaven plynulou regulací otáček pro snazší připojení ke stávajícím zařízením. Zacházení s navíječem zase usnadňují závěsy určené k manipulaci s vysokozdvižným vozíkem. Stroj nepotřebuje k činnosti nic víc než elektrickou energii. 

Umíme vyrobit také pračky kamení a pily na zámkovou dlažbu.

Kontaktujte nás